Як правильно почистити мікрохвильову піч: способи, які працюють

У більшості сучасних моделей мікрохвильових печей є функція автоочищення. Але вона дає добрий результат, тільки якщо користуватися нею регулярно, хоча б раз на тиждень. Якщо ж прибирати всередині раз на місяць, то стандартною програмою не обійтись. Знадобиться ще й спеціальна побутова хімія. Але й народні рецепти для регулярного збирання також ефективні. Давайте розберемося, як найкраще почистити мікрохвильову піч.

Чотири способи видалення стійких плям та жирового нальоту
Видалити стійкі забруднення простіше, ніж здається. Для цього можна скористатися такими методами:

Візьміть звичайну воду в скляній мисці або склянці, і помістіть її в мікрохвильову піч. Увімкніть піч на 15 хвилин за максимальної потужності. Потім зачекайте, поки пара всередині осяде (не відкривайте дверцята). І все, бруд можна змивати звичайним способом.
Якщо всередині багато жирних розлучень, у воду можна додати 2-3 ложки столового оцту. Тільки не забудьте, що оцет дає дуже сильний запах, тому краще проводити прибирання з відкритою кватиркою.
Якщо раптом оцту не виявилося або не переносите цей запах, замініть його содою. Три столові ложки соди на півлітра води буде цілком достатньо.
Візьміть сік лимона або лимонну кислоту (4 столові ложки або 2 відповідно). Процес той самий – нагрівайте півлітра рідини з добавками протягом 10 хвилин, а потім протріть внутрішні поверхні. Підійдуть і будь-які інші цитрусові, і навіть без соку чи м’якоті, лише у вигляді скоринок. Цей спосіб збирання приємний ще й тим, що після нього залишається оригінальний аромат.

Правила використання побутової хімії
Всі популярні бренди побутової хімії випускають спеціалізовані засоби для кухні, що допомагають розчиняти жир та засохлі сліди від продуктів. Зазвичай вони пропонуються у вигляді спрею, тобто у зручному для нанесення форматі. На упаковці обов’язково вказуються правила використання та запобіжні заходи, але загальні рекомендації щодо застосування залишаються незмінними незалежно від фірми-виробника. Для прибирання нанесіть спрей на всі внутрішні поверхні (стінки та дно), витримайте кілька хвилин, щоб почалася хімічна реакція розчинення жиру. Потім зітріть бруд вологою губкою, вологою губкою і миючим, потім знову водою, і, нарешті, протріть насухо. Ґрати, що закривають магнетрон, мити за допомогою спрею або гелю для збирання не потрібно.

Замість хімічних спреїв з урахуванням кислот можна використовувати звичайне господарське мило. Просто зробіть густу піну та нанесіть її губкою на всі забруднені поверхні. Ретельно розітріть і залиште на кілька хвилин (пекти вмикати не потрібно). Потім змийте піну з брудом і просушіть мікрохвильову піч. Можете для цього просто залишити дверцята відчиненими на деякий час або включити пічку. Але враховуйте, що при включенні може з’явитись легкий запах гару: не до кінця змите мило вигорить.

Правила підтримання чистоти в мікрохвильовій печі
Якщо ви хочете, щоб мікрохвильова піч якнайдовше залишалася чистою, то розморожуйте або готуйте їжу в глибоких мисках і під кришкою, щоб вона не розбризкувалася на піддон і стінки. Щоб волога з частинками жиру після приготування не прилипала до внутрішніх поверхонь, протирайте піч усередині паперовими серветками щоразу після використання.

Абразиви та концентровані кислоти при збиранні використовувати не потрібно, тому що можна пошкодити внутрішнє захисне покриття. Також не варто розбирати техніку чи намагатися вимити внутрішні забруднення великою кількістю води, оскільки надмірна рідина може залити електричні частини.

Comments are closed.