Запалення сідничного нерва: симптоми та лікування

Сідничний нерв – це найбільший нерв нашого організму. Якщо в людини болить сідничний нерв, то це означає, що в неї розвинувся ішіас. Ішіас (або защемлення сідничного нерва) проявляється болем різного ступеня в попереково-крижової області або в сідниці, поширюючись на всю задню поверхню стегна, гомілки та стопи. Від болю може страждати і одна нога, і одразу обидві. У деяких випадках болі при ішіасі може не бути, а можуть бути такі неприємні відчуття, як печіння, поколювання, біль, що стріляє, оніміння. Але дуже часто, коли болить сідничний нерв, людина не може стояти, сидіти, ходити і навіть спати.

Запалення сідничного нерва – це ураження корінців попереково-хрестового відділу хребта, або, інакше кажучи, місць виходу спинного мозку. Проявляється ішіас болем та порушенням чутливості. Чому відбувається це запалення? Причин може бути багато. Наприклад, травми хребта або його захворювання, переохолодження, важкі фізичні навантаження, інфекції, запалення суглобів, грижа міжхребцевого диска. При запаленні сідничного нерва симптоми проявляються у вигляді болю. За інтенсивністю та характером біль може бути різним: одностороннім або двостороннім. Якщо в попереку немає сильного болю, то людину може турбувати поколювання, печіння, оніміння в області сідничного нерва.

Сідничний нерв: лікування

Лікування ішіасу має відбуватися з урахуванням причини захворювання та його стадії. При гострій стадії хворому зазвичай показано постільний режим. В основному лікарі при затисканні сідничного нерва призначають лікарські препарати (наприклад, ібупрофен, диклофенак, ортофен), призначають фізіотерапевтичні процедури, масаж, гімнастику, водолікування. Також використовуються різні спиртові настоянки (настойка пекучого перцю та настоянка квіток бузку) та народні засоби. З народних засобів найпопулярнішим можна назвати таке: замісити тісто зі склянки борошна та трьох столових ложок меду, зробити коржик і покласти його в область крижів, накривши поліетиленом. Тримати такий коржик потрібно до ранку. Хірургічне втручання проводиться лише тоді, коли біль дуже сильний і ніщо не допомагає його зменшити. Однак проводиться воно тільки в крайніх випадках.

Профілактика ішіасу – що робити, щоб попередити запалення сідничного нерва

Щоб не допустити ішіасу, потрібно зміцнювати м’язи спини. Людина завжди повинна контролювати свою поставу: тримати спину прямо, не горбитися, не сидіти, нахиливши спину вперед. Якщо у вас сидяча робота, то регулярно вставайте та ходіть по приміщенню. Не піднімайте тяжкості, намагайтеся не допускати переохолоджень, робіть вправи для тренування м’язів спини, розтягуйте поперековий відділ хребта. Жінкам, у яких іноді виникають болі у спині, краще не носити взуття на високих підборах. Найголовніше – це вести активний спосіб життя.

Сідничний нерв: гімнастика для зміцнення м’язів

Крім лікарських препаратів, для лікування запалення сідничного нерва вдаються до водолікування, гімнастики, акупунктури, масажу, роблять розтирання. Наприклад, розтирають хребет настоянкою каштана. Готують настоянку так: кінський каштан натирають разом зі шкаралупою, банки заливають 70% спиртом (до країв). Банку закривають та залишають на сонячному місці на 5 днів. Потім настойку додають 1 г камфари (порошок), 1 ч.л. порошку амонію хлориду та очищеної сірки. Настоянку залишають ще на два дні, періодично перевертаючи банку. На 7-й день суміш додають 1 ст.л. скипидару. Суміш для розтирання області сідничного нерва готова. Після розтирання спину потрібно укутати у теплий шарф. При лікуванні сідничного нерва гімнастика дуже ефективна. Вона покращує кровопостачання нерва, попереджає розвиток спайок та готує людину до можливості знову вести повноцінне життя. Проте гімнастику має призначати лише лікар. Дуже корисно при ішіас приймати сонячні ванни і купатися в теплу погоду, після чого рекомендовано робити енергійне сухе розтирання тіла.

Так, коли болить сідничний нерв, коли біль найгостріший, нога має бути в повному спокої, тому хворому на кілька днів необхідний постільний режим. Під хвору ногу можна покласти подушку і ногу злегка зігнути в коліні. Якщо тепло полегшує біль, то на поперек покласти грілку. Після одужання не можна піднімати тяжкості, бігати, стрибати, кататися велосипедом. Категорично заборонено сидіти на камені, ходити босими ногами холодною підлогою, лежати на сирій землі, переохолоджуватися. Тобто ноги та поперек завжди повинні бути в теплі. Купатися в річці та морі можна, тільки якщо температура води більша за 20 градусів. Не слід перебувати довгий час в одному положенні. Якщо у вас сидяча робота, то робіть перерву, вставайте, ходіть по приміщенню. Влітку під час пляжного відпочинку ногу можна гріти у піску, на сонці. А ось спиртні напої вживати не рекомендується.

Comments are closed.